W nadchodzącej grze fabularnej Mars 2050 Gracz, tworząc postać, wybiera dwie role z poniższej listy. Każda zapewnia postaci jedną zdolność i szczegółową wiedzę w swoim fachu. Oprócz tego role wzajemnie na siebie wpływają. W każdym teście, w którym Gracz zadeklaruje, że jego postać wykorzystuje specyficzne atuty wynikające z połączenia swoich ról, otrzymuje bonus (modyfikator) dla swojego Bohatera lub dla innej postaci (Gracza lub Mistrza Gry). Gracz musi opisać i uzasadnić ten wpływ. Mogą to być czynności zajmujące dowolną ilość czasu, również ataki w walce.

Role zawierają w sobie wiele specjalizacji – kolonizatorzy na Marsie, żeby zapewnić bazom autonomię, musieli znacznie poszerzyć swój zakres wiedzy i umiejętności.

Wspierający zbiórkę na Mars 2050, będą mogli wykupić nagrodę, dzięki której otrzymają swoją podobiznę w postaci ilustracji (wykonanej jak dołączona do tego newsa) do jednej, wybranej roli. W podręczniku każda rola będzie przedstawiona, opisana na całej stronie (tutaj jest skrótowo).

Biolog – w tym między innymi astrobiolog i botanik, niezastąpiony również w wytwarzaniu żywności

Geolog – bada skład warstw Marsa, jego powierzchnię i wnętrze, jest specjalistą od marsografii

Informatyk – bazy sią silnie skomputeryzowane, informatyk programuje, konserwuje i naprawia wszystkie systemy, w tym najważniejsze: podtrzymywania życia

Inżynier – jego wszechstronna wiedza zawiera też dokładną znajomość konstrukcji baz i sprzętów

Komandos – wyspecjalizowany już na Marsie ochroniarz bazy i żołnierz (istnieje zagrożenie ze strony wrogich baz)

Lekarz – posiada rozległą i jednocześnie szczegółową wiedzę (w tym praktyczną) z dziedzin nauk medycznych

Meteorolog – potrafi przewidywać zmienną pogodę na Marsie, która potrafi być zabójcza (przede wszystkim chodzi o burze słoneczne)

Nauczyciel – w roku 2050 wyrasta pokolenie urodzone już na Marsie, chłonne wiedzy

Pilot – specjalizuje się w obsłudze i naprawie każdego z trzech dostępnych pojazdów na Marsie: mpv (mars pressurized vehicle) służący do dalszych wypraw, mrv (martian roving vehicle) czyli łazik terenowy, wóz wiertniczy (służący do rozbudowy bazy)

Psycholog – (i jednocześnie psychiatra), izolacja i odmienne, ekstremalne warunki na Marsie, prowadzą do chorób psychicznych

Rozjemca – negocjator i sędzia, rozwiązuje spory w bazie i jest emisariuszem (także tajnym)

Technik – potrafi niemal wszystko naprawić. Między innymi mechanik, elektryk, spawacz.

Kontakt: przemek.lawniczak.dungal@gmail.com