Strzygi – gra fabularna o zemście zza grobu, autorstwa Łukasza Kołodzieja, wersja zbiorcza, wydana przez Dungal Games.  

 System oparty na silniku Lasers & Feelings.

 Podręcznik do kupienia w druku (twarda oprawa) – Rebel

 Strzygi w pdf (wraz z kartami postaci), wersja od Dungal Games, w dziale  Do pobrania za darmo.

 Format B5 (170×240 mm), twarda oprawa, 144 strony w czerni i bieli.

 Strzygi to gra fabularna o ludziach powstałych z martwych, żeby zemścić się na swoich oprawcach. Jest to gra dla osób pełnoletnich.

 Podczas rozgrywki każdy gracz kieruje poczynaniami jednej z tytułowych strzyg. Strzydze odebrano coś więcej niż po prostu życie. Odebrano jej coś, czego nigdy już nie zdoła odzyskać. Coś, z czego stratą strzyga nie może się pogodzić. Coś wywołującego tęsknotę, rozpacz i gniew, podpowiadające, że pozostało tylko jedno – zemsta.

 Za udręką strzygi stoi Nemesis. Ktoś dysponujący wpływami i środkami, które pozwalają mu czuć się bezkarnym. Ktoś stojący ponad prawem. Ktoś, kogo niełatwo będzie dopaść i ukarać. Każda strzyga rozumie zemstę na Nemezis po swojemu. Jedne chcą po prostu jego śmierci. Inne chcą mu odebrać to, co same straciły. Jeszcze inne chcą doprowadzić ofiarę przed oblicze sprawiedliwości.

 Strzygę powołała do życia jakaś tajemnicza istota. Coś, co dostrzegło jej ból i gniew. Coś, co wyprowadziło ją z czeluści Piekła i prowadzi ją przez mroki miasta. Coś, co dało jej moc i uczyniło narzędziem kary dla występnych. Wąż, kot, kruk lub inna niepozorna istota, która zawsze jest gdzieś obok.

Kontakt: przemek.lawniczak.dungal@gmail.com